Recenze: Investujte do zlata a stříbra

  • Investujte do zlata a stříbra
    Investujte do zlata a stříbra

Tato kniha má podnadpis "všechno, co potřebujete vědět o drahých kovech" a k tomu není co dodat. Hodně se věnuje historii peněz a především rozdílu mezi měnou a penězi. A to je asi to hlavní téma, kterému se autor knihy Michael Maloney věnuje - měna a peníze, to jsou totiž dvě velmi odlišné věci. Na stránkách této knihy objevíte, jak vzájemný vztah peněz a měny ovlivňoval vývoj celé naší civilizace. Když měna a peníze spolupracovali, civilizace vzkvétaly a lidem se dařilo. Když se však peníze a měna začali navzájem vytlačovat, státy zanikaly, lidé chudli anebo válčili.

 

Krutou pravdou je, že tato situace nastala i dnes, na začátku 21.století. Podle Maloneyho totiž americký dolar došel do bodu, když mu není pomoci a už jen pomalu umírá. V jeho analogii byl dolar vitamín pro americkou ekonomiku, když ji pomáhal od problémů během poslední velké krize ve 30.letech. Ovšem Američané se na tonto vitamínu stali závislí a začali ho zneužívat - brali si půjčky, které nemohli splácet, a kupovali domy, které si nemohli dovolit. Tak nyní tělo (americká ekonomika) začala tento vitamín odmítat a zbavovat se ho ze svého oběhu, což může znamenat totální kolaps celé globální ekonomiky, protože Američané jsou dnes největšími konzumenty - všichni jim prodávají své levnější produkty a služby. Jakmile však Američané nebudou mít čím zaplatit (dolar bude zcela znehodnocen), nastane podle Maloneyho jeden z následujících scénářů:

1) mírná inflace a pokračování krize v současné podobě

2) deflace

3) hyperinflace.

 

Co je však důležité vědět, že ani v jednom z těchto případů neexistuje scénář, v němž by hodnota zlata a stříbra nerostla. Protože jakmile ty "opravdové" problémy nastanou (lidé budou masově propouštěni, zastaví se veškerá průmyslová produkce, začnou první války atd.), lidé si uvědomí, že měna nemá žádnou hodnotu a začnou se jí masově zbavovat - to povede k raketovému zvýšení hodnoty těch "opravdových" peněz - zlata a stříbra. Jak Maloney vysvětluje, největší převody majetku se dějí právě během těchto turbulentních dob, jedna z nich už velmi brzy nastane a drahé kovy v ní budou hrát hlavní roli. Zda na tento převod budete připraveni a postavíte se do pozice finančně gramotného investora, který nakupuje fyzické zlato a stříbro, je zcela na vás. Robert Kiyosaki i autor knihy Michael Maloney věří, že nebudete litovat.

 

V jedné z posledních knih Roberta Kiyosakiho "Zvyšte své finanční IQ" jste se mohli dočíst o tom, jak by lidé měli chápat dnešní ekonomiku. Nejsou to totiž vaše peníze, které vás činí bohatými, ale spíš vaše finanční inteligence. Peníze můžete vydělat, můžete je také ztratit, ale jakmile jste finančně gramotní, nikdy nebudete strádat. Tato kniha vás v chápání finančního světa posune o velký kus dopředu. Tak se pusťte do čtení a nevynechte ani řádek.

 

Kniha Investujte do zlata a stříbra je skladem a stojí pouhých 221 kč.